Cigaretta zsíréget
Tartalom
- Mi történik a dohányzás abbahagyása után? - okoverzum.hu
- Puha széklet fogyás
- A zsír elveszíti a zsírt
- A cigaretta zsíréget. A dohányzás összefügg a súlygyarapodással? Dohányzás és fogyás
Milyen hatással van a dohányzás a sportteljesítményedre? Nem tudsz leszokni a dohányzásról?
Már tudják, mit tesz a dohányzás a koronavírussal - megdöbbentő a válasz
De vajon mennyire befolyásolja a sportban a teljesítőképességed? Természetesen azt mindenki tudja, a dohányzás amellett, hogy nem egy szép látvány, még az egészségre is ártalmas.
Ráadásul nem csak annak rutin a testzsír elvesztése érdekében egészségére, aki a cigarettát szívja. De persze az is köztudott, hogy erről a káros szenvedélyről nagyon nehéz leszokni. Ezért jogosan merül fel a kérdés, hogy ha a dohányzásról nem tudsz lemondani, akkor az vajon mennyire befolyásolja a sportban a teljesítőképességed?
A dohányzás növeli a szív- és érrendszeri betegségek, a rák, valamint számos további egészségügyi probléma kialakulásának kockázatát. Ennek ellenére sokan halogatják a leszokást. A jelenség hátterében az erős függőség mellett sok esetben az elhízástól való félelem áll - ami gyakori gond a cigarettától való megválást követően. Ezért hizlal a leszokás A cigarettában lévő nikotin nem csupán függőséget okoz, de anyagcsere-serkentő és éhségcsökkentő hatása is van.
Az egészet érdemes azzal kezdeni, hogy milyen élettani hatásai vannak a dohányzásnak. A dohányzás során keletkező füst belélegzése nagyon káros a szervezetre, függetlenül attól, hogy milyen forrásból származik cigaretta, szivar, pipa stb.
Mi történik a dohányzás abbahagyása után? Az amerikai ráktársaság szerint a dohányosok számára a cigarettáról való lemondás haszna a következő: 20 perccel az utolsó cigaretta után a szívfrekvencia és a testhőmérséklet azonos lesz a nemdohányzókéval.
Egy átlagos cigaretta nagyjából összetevőből áll, melyek elégetése során körülbelül különböző vegyi anyag szabadul fel.
Ezek nagy része mérgező, és legalább 69 vegyületről ismeretes, hogy rákkeltő.
Peak GYM edzőtermek
A legismertebb mellékhatásai a dohányzásnak a légzőrendszerhez köthetők. A dohányfüst belélegzésekor az közvetlenül szűrés nélkül kerül a tüdődbe. A tüdőd ugyan megszűri a füstben található mérgező anyagok egy részét, ám ez a szűrő hatás az idő haladtával egyre csökken, ahogy ezek az anyagok felhalmozódnak a tüdődben. Hosszútávon a dohányzás tüdőtáguláshoz vezethet. Ilyenkor a tüdőlebenyek elpusztulnak, így csökken az oxigénfelvevő képesség.
Kapcsolódó cikkek
A tüdő mellett a dohányzás azonban szinte az egész testre gyakorol hatást. A dohányban található nikotin a központi idegrendszeredet stimulálja, ezáltal egy rövid időre energikusabbnak érzed magad. A hatás csökkenésével azonban cigaretta zsíréget eredeti szint alá esik az energiád.
Emellett a dohányzás az egész szív- és érrendszered roncsolja. A nikotin megnöveli a vércukorszintet, ezzel előidézve az éberség érzetet, ám ezután a vércukor lezuhan, ettől leszel még fáradtabb.
Emellett a nikotin az erek szűkülését okozza, ezáltal gátolja a vér áramlását és növeli a vérnyomást. A dohányzásnak további számtalan kártékony hatása van, kezdve a bőr öregítésétől, az ínysorvadáson át a szexuális problémákig.
Onkológiai betegség. Szóval, próbáljon drasztikusan változtatni az életmódján.
Ha közvetlen edzés előtt alatt cigaretta zsíréget után gyújtasz rá, az pont olyan, mint ha tele hassal akarnál sportolni. A dohányzás jobban igénybe veszi a szívet és a tüdőt, mivel megnöveli a pulzust, ami így sokkal kisebb hatásfokkal tudja szállítani a vért. Emellett a dohányos tüdő sokkal kevesebb oxigént cigaretta zsíréget felvenni a levegőből. A rosszabb oxigénellátás pedig csökkent kitartáshoz vezet, legyen szó akár kardió, akár súlyzós edzésről.
Emellett a dohányzás a nyálkahártyák megduzzadásához is vezet, ami nehezíti a levegővételt. Ezek összességében mind negatívan befolyásolják a teljesítőképességed.
A jó hír azonban az, hogy az aktív életmód és rendszeres edzés segíthet leszokni a dohányzásról.
Miért hízik, amikor leszokik a dohányzásról?
Ha elég kitartó vagy, akkor az edzések segítségével sokkal nagyobb eséllyel tudod letenni a cigarettát. Ha ez a felismerés találkozik az elszántságoddal, akkor nagyon jó úton haladsz a leszokás felé.
A dohányzás az élet gyakorlatilag összes területén negatívan befolyásol, ezért ha még nem váltál a rabjává, akkor érdemes elkerülnöd. Azonban ha már a rabjává váltál, akkor tényleg érdemes minél előbb letenned.
Egy aktív nap az edzőteremben elég lehet ahhoz, hogy rádöbbenj, hogy mennyire visszaveti a teljesítőképességed ez az abszolút haszontalan, de annál károsabb szokás.